LogoAsociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu
Datum: 23.8.2017, Uživatel: anonymní, Aktuální počet návštevníků: 236, Dnes má svátek: Sandra
ATOK: novinky v oborech textil, oděv, kůže
Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 1. polovinu roku 2017 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "Materiály ke stažení" -> "Statistiky a analýzy" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za 1. polovinu roku 2017 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil, v souvislosti s konáním veletrhu STYL, tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za 1. polovinu roku 2017.
více >>>
Aktualita

Mise německých firem v oblasti smart textilií do ČR
BIC Plzeň, člen sítě Enterprise Europe Network, organizuje, ve spolupráci s partnerem z durynského Erfurtu, v Plzni dne 11.-12. září 2017 misi německých firem v oblasti smart textilií. Cílem akce je setkání zástupců českých a německých společností a dohodnutí vzájemné spolupráce. Součástí mise bude návštěva české firmy APPLYCON a Regionálního inovačního centra elektrotechniky při ZČU v Plzni.
více >>>
Aktualita

Dodavatelské fórum pro tureckou automobilku OYAK-RENAULT OTOMOBIL FABRIKALARI
Agentura CzechTrade připravuje dodavatelské fórum pro tureckou automobilku OYAK-RENAULT OTOMOBIL FABRIKALARI. Turecká společnost Oyak-Renault Otomobil Fabrikalari hledá v České republice dodavatele pro svůj výrobní závod v Burse. Cílem tohoto dodavatelského fóra je zalistovat české společnosti jakožto možné oficiální dodavatele. Automobilka je čtvrtým největším průmyslovým podnikem Turecka, který zaměstnává přes 6.700 zaměstnanců. Loni dosáhly tržby hodnoty 11,5 mld. TL (76,5 mld. CZK).
více >>>

Česko-saské textilní fórum na srpnovém veletrhu STYL
Fórum je zaměřené na možnosti spolupráce v oblastech: # Výroby – regionální kooperace, investice, výzkum; # Obchodu – vzájemné kontakty, dodávky, společný přístup na třetí trhy, maloobchod, Velkoobchod, # vzdělávání – odborné učňovské a středoškolské, stáže a praxe studentů v partnerských firmách. Fórum se koná při příležitosti 50. ročníku mezinárodního veletrhu módy Styl dne 21. srpna od 10 do 12 hod. v hale P v prostorách výstavy krajek saské firmy Alterfil. Probíhat budou také bilaterální jednání českých a saských firem.
více >>>
Aktualita

Dodavatelské fórum pro společnost Dahlhausen
Centrála agentury CzechTrade ve spolupráci se svým německým zastoupením v Düsseldorfu pořádají dodavatelské fórum pro významného německého distributora medicínských výrobků, P.J. Dahlhausen & Co. GmbH, které se uskuteční na podzim 2017 v Praze. České firmy budou mít příležitost hovořit individuálně s jednatelem společnosti Dahlhausen a diskutovat o možnostech vzájemné spolupráce. Zdroj: CzechTrade
více >>>

ISPO China 2018, 24. - 27. 1. 2018, Peking - podpořená účast z projektu NOVUMM 2017/055N
Veletrh se koná každý rok a je zaměřen především na zimní sportovní zboží a kolekce pro asijský trh. Na akci se představí mezinárodní výrobci sportovního zboží a také domácí producenti, budou zde zastoupeny oblasti outdoor, lyžování, adrenalinové sporty, zdravá výživa, sportovní technologie, sportovní móda aj. Akci v roce 2017 navštívilo přes 40 000 návštěvníků. Zdroj: CzechTrade
více >>>

Do 20. srpna můžete podávat nové žádosti o pozastavení cel nebo žádosti o změnu stávajících opatření pro období platnosti od července 2018
V rámci pravidelných informací o systému pozastavení dovozních cel (autonomních celních suspenzí) si vás MPO dovoluje upozornit na termín 20. srpna 2017, do kterého lze podat nové žádosti o pozastavení cel nebo žádosti o změnu stávajících opatření pro období platnosti od července 2018. Podrobnější informace o systému pozastavení cel a způsobu podání žádostí naleznete na webu MPO.
více >>>

Kampaň GO TEXTILE!
Kampaň GO TEXTILE!
Propagace textilního průmyslu mezi německými teenagery

Interclean 2017
Interclean 2017
Mezinárodní konference čistírenství a prádelenství

Katalog českých TO výrobců
Katalog českých textilních a oděvních výrobců
Členů ATOK, ČTPT a CLUTEX

i fashion magazine
výměna odkazů s MÓDA revue
www.modarevue.com

Czech TC Industry 1993-2015
Ročenka českého TOK 2014
Publikace (ročenka) mapující vývoj a trendy českého TO průmyslu v období 1993-2015