LogoAsociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu
Datum: 19.4.2018, Uživatel: anonymní, Aktuální počet návštevníků: 105, Dnes má svátek: Rostislav
ATOK: novinky v oborech textil, oděv, kůže
České firmy si k energetickým úsporám hledají cestu jen pomalu. Brzy se to změní, tvrdí experti
I když rozvoj oboru energetických úspor postupuje velmi rychle kupředu, české firmy a instituce se ještě nenaučily jejich výhod plně využívat. Zaostávají tak za podniky z vyspělých zemí a v budoucnu by právě vyšší náklady na energie mohly být pro tuzemské společnosti konkurenční nevýhodou. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Poslední větší vlna výzev OP PIK
MPO plánuje cca na polovinu tohoto roku další výzvy z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Bude se jednat pravděpodobně o poslední větší vlnu výzev z toho dotačního programu, a to na oblast: technologií pro inovaci výroby, podporu výzkumných a vývojových aktivit, vývoj ICT/IT aplikací, budování a vybavení školicích prostor, úspory energie. V plánu je rovněž poslední výzva do programu Nemovitosti na rekonstrukci a přístavby objektů výrobních firem. Zvažována je také výzva na pořízení IT vybavení, tj. nákup HW a SW, což by byla pro tuto oblast ojedinělá možnost v dotačním období 2014 – 2020. Vedle aktuálně vyhlášených programů (Technologie – digitalizace, Úspory energií, Marketing) se tak bude jednat o jedinečné možnosti, jak podpořit rozvoj podnikání firem v ČR. Pokud máte o tyto programy podpory zájem, je nutné již nyní začít s přípravou žádostí.
více >>>

Zaměstnávání občanů Filipín a Mongolska v ČR
Konfederace podnikatelských a zaměstnavatelských svazů ČR (které je ATOK členem) po jednáních s vládou ČR, ministerstvy a dalšími zaměstnavatelskými organizacemi rozhodnou měrou (tak jako u Režimu Ukrajina) zabezpečila pokrok v zaměstnávání občanů Filipín a Mongolska v ČR. Režimy pro oba státy jsou spuštěny dnem 1. května 2018 s tím, že již od 11. dubna 2018 od 09,00 hodin jsou přijímány žádosti o zařazení do obou projektů.
více >>>
Aktualita

Informace o konání 55. valné hromady ATOK
Vážení členové, partneři a příznivci ATOK, Správní výbor ATOK rozhodl, že se 55. valná hromada ATOK bude konat ve dnech čtvrtek 24. a pátek 25. května 2018 v Grund Resortu Mladé Buky. Jelikož bude valná hromada dvoudenní, věnujte prosím pozornost požadavku na ubytování, který Vám bude zaslán, a vyjádřete včas svůj případný zájem, děkujeme. Oficiální pozvánka s programem jednání Vám bude zaslána s minimálně měsíčním předstihem. Materiály k jednání obdržíte již tradičně týden před konáním valné hromady ATOK. Těšíme se na setkání, sekretariát ATOK
Aktualita

Vyšlo březnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>

Nová mapa malých exportérů: Po 5 letech je všechno jinak
Největším trhem mimo Evropskou unii není Rusko, ale Spojené státy. Nejrychleji roste Mexiko a Izrael. Malé a střední podniky v posledních pěti letech zásadně překreslily mapu cílových zemí svého vývozu. Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)
více >>>

Zveřejnění Kolektivní smlouvy vyššího stupně na rok 2018 ve Sbírce zákonů ČR
Kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2018, uzavřená 8. 12. 2017 mezi Asociací textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK) a Odborovým svazem pracovníků textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy (OS TOK), byla Sdělením Ministerstva práce a sociálních věcí o uložení kolektivních smluv vyššího stupně zveřejněna dne 27. 2. 2018 v částce 19/2018 Sbírky zákonů České republiky. Začátkem března bylo dále požádáno Ministerstvo práce a sociálních věcí o rozšíření závaznosti kolektivní smlouvy, za podmínek zákona o kolektivním vyjednávání, i na ostatní zaměstnavatele s převažující činností v odvětví označeném kódem Klasifikace ekonomických činností CZ-NACE 13 – Výroba textilií, 14 – Výroba oděvů a 15 – Výroba usní a souvisejících výrobků.
více >>>
Aktualita

Delegace z Tchaj-wanu se setkala se zástupci ATOK a textilních organizací
12. března se šestičlenná delegace z Tchaj-wanu tvořená například zástupci tamního textilního zkušebního ústavu, výrobní a obchodní společnosti a ekonomické a kulturní kanceláře v Praze setkala v sídle ATOK se zástupci ATOK a šesti textilních organizací. Prezentace účastníků naleznete v příloze.
více >>>
Aktualita

ITMA 2019

Mezinárodní veletrh textilních strojů 20.-26.6.2019, Barcelona

Sektorová dohoda
Sektorová dohoda
Uzavřete sektorovou dohodu i Vy!

TexSite.info
Šestnáctijazyčný  internetový výkladový slovník
Šestnáctijazyčný internetový výkladový slovník

Strategie TOP ČR do roku 2025

Projekt MODATOP

Příprava na praxi