logo_ATOKAsociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu
Datum: 11.5.2021, Uživatel: anonymní, Dnes má svátek: Svatava
ATOK: novinky v oborech textil, oděv, kůže
K sériové výrobě WPA Nanomasky či 3D masky z ČVUT pomohly evropské dotace
Nákup technologií na výrobu roušek, respirátorů, ochranných masek a dezinfekčních gelů. To je nejčastější zaměření podpořených projektů z výzvy Technologie – Covid 19, v níž Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), přesně před rokem začala přijímat žádosti podnikatelů o dotace. Ve výzvě vyřídila schválení dotační podpory 93 projektům v hodnotě téměř půl miliardy korun. Zdroj: Agentura pro podnikání a inovace (API)
více >>>

Vyšlo dubnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Už i podnikatelé mají zdarma přístup k technickým normám
Ministerstvo průmyslu a obchodu prostřednictvím České agentury pro standardizaci zpřístupnilo veřejnosti české technické normy. Například podnikatelé, kteří informace potřebují, se dostanou do on-line databáze zdarma. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

Stát už přijímá žádosti do nového programu COVID – Nepokryté náklady
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) začalo 19. dubna přijímat žádosti do nového plošného kompenzačního programu COVID – Nepokryté náklady. O dotaci mohou podnikatelé žádat prostřednictvím informačního systému AIS MPO, který znají z dřívějších programů, a to do 19. července. Program je alternativou kompenzace COVID – 2021, v níž příjem žádostí začal před týdnem. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Covid-19 z podniků mizí. Většina firem se chce zapojit do očkování
Covid-19 v populaci setrvale slábne. Potvrzují to nejen statistiky Ministerstva zdravotnictví ČR, ale také data z plošného testování zaměstnanců ve firmách. Podniky se proto připravují, aby zkušenosti z testování využily také pro očkování svých zaměstnanců. Od ledna roste podíl firem, které se chtějí do očkování aktivně zapojit. Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)
více >>>

Program na podporu zaměstnanosti Antivirus prodloužen. Bude pokračovat do konce května
Už od konce března 2020 funguje program Antivirus. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzuje firmám vyplacené prostředky na mzdy a platy. Opatření pomáhá zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nemusejí sahat k propouštění. O pokračování programu do konce května rozhodla vláda v pondělí 19. dubna 2021. Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)
více >>>

Odklad cla o šest měsíců při obchodu s Velkou Británií skrývá riziko
Konec prvního čtvrtletí po brexitu přinesl další pokles česko-britského obchodu. Ten podkopávají i cla na produkty, které nejsou celé vyrobené v Evropské unii či Británii. Prohlášení o původu zboží musí exportéři získat od svých dodavatelů do konce letošního roku. Možnost půlročního odkladu vyclení by měli využívat opatrně. Zdroj: Asociace exportérů
více >>>

TEX4IM – závěrečná on-line konference projektu - 20-21. dubna 2021
Již avizovaná závěrečná konference projektu TEX4IM se bude konat formou přednášek a webinářů tématicky zaměřených na možnosti cirkulární ekonomie a digitální transformace v textilním průmyslu. Konference se koná formou přednášek a webinářů ve dnech 20. – 22. dubna 2021 vždy od 12:00 – 13:30 hod. Pro informace pište na dufkova@tzu.cz.
více >>>

BusinessInfo.cz – Rok s covidem pohledem firem: Krize, nebo příležitost?
Tuzemské podniky prožily těžký rok s covidem-19. Tvrdě na ně dopadly samotná pandemie i vládní restrikce. Zhruba polovina hledala pro svůj byznys nové cesty, musela měnit strategii, nastartovat nové projekty. Propouštění zaměstnanců se týkalo zejména firem v nejpostiženějších oborech. Pro řadu společností se ale krize naopak stala příležitostí k růstu. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Odpovědi na nejčastější dotazy podnikatelů ohledně podpůrných programů a opatření proti šíření koronaviru
Odpovědi odborných pracovníků ministerstva průmyslu a obchodu, agentur CzechTrade, CzechInvest a dalších organizací na dotazy podnikatelů položených prostřednictvím speciální informační linky ohledně podpůrných programů COVID Nájemné, Ošetřovné a další. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

i fashion magazine
výměna odkazů s MÓDA revue
www.modarevue.com
Projekt ATOK - výzva 110

Vzděláváním k rozvoji členů ATOK
Spolupracujeme s VTI

Verband der Nord-Ostdeutschen Textil- und Bekleidungsindustrie e.V.
Projekt KZPS

Společným postupem sociálních partnerů k řešení klíčových témat v odvětvích
TexSite.info
Šestnáctijazyčný  internetový výkladový slovník
Šestnáctijazyčný internetový výkladový slovník