logo_ATOKAsociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu
Datum: 14.4.2021, Uživatel: anonymní, Dnes má svátek: Vincenc
ATOK: novinky v oborech textil, oděv, kůže
Odpovědi na nejčastější dotazy podnikatelů ohledně podpůrných programů a opatření proti šíření koronaviru
Odpovědi odborných pracovníků ministerstva průmyslu a obchodu, agentur CzechTrade, CzechInvest a dalších organizací na dotazy podnikatelů položených prostřednictvím speciální informační linky ohledně podpůrných programů COVID Nájemné, Ošetřovné a další. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

TEX4IM – závěrečná on-line konference projektu - 20-21. dubna 2021
Závěrečná konference projektu TEX4IM se bude konat formou přednášek a webinářů tématicky zaměřených na možnosti cirkulární ekonomie a digitální transformace v textilním průmyslu. Podrobný program a registrace bude k dispozici v nejbližších dnech. Pro informace pište na dufkova@tzu.cz.
více >>>

Výzkumníci z ČVUT vyvíjejí nový koncept čističky vzduchu. Dokáže sterilizovat vzduch v budovách, ale i v autech či letadlech
Na filtračním materiálu, který je možno sterilizovat elektrickým proudem a opakovaně používat, stojí nový koncept čističky vzduchu. Inovativní řešení, na jehož vývoji v uplynulém roce pracoval tým doc. Lukáše Vojtěcha a Ing. Marka Nerudy z Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v Praze, má všechny předpoklady stát se účinným prostředkem kolektivní ochrany proti virům, jako je COVID-19. Lze ho totiž nasadit i v systémech klimatizací nebo ventilací budov či prostředcích osobní a hromadné dopravy, včetně automobilů, lodí či letadel. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Co znamená brexit v praxi? Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky podnikatelů
Jak se mění kvůli brexitu celní i administrativní pravidla vývozu na ostrovy? Co lze nyní čekat na hranicích Spojeného království? Jak se změní podmínky certifikace zboží? Nabízíme odpovědi na tyto i další časté dotazy českých vývozců. Připojujeme také přímé odkazy na klíčové české i britské zdroje informací, jako jsou celní úřady, pokyny britské vlády či zpravodajství o aktuálních podmínkách nákladní dopravy na ostrovy. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

SMART záruky pomůžou firmám s digitalizací
Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravila pro malé a střední podnikatele tzv. SMART záruku, která jim usnadní přístup k úvěrům od komerčních bank na digitalizaci. Projekty zaměřené na digitální transformaci firem ČMZRB financovala již dříve, od nynějška ale podnikatelé získají záruku za výhodnějších podmínek. Příjem žádostí o tzv. SMART záruku startuje ve čtvrtek 8. dubna 2021. Zdroj: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s. (ČMZRB)
více >>>

COVID – Nepokryté náklady: Podniky ve ztrátě mohou podávat žádosti od 19. dubna
Nový program COVID – Nepokryté náklady schválila ve druhém březnovém týdnu vláda. Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo 2. dubna výzvu, žádosti budou podnikatelé moci podávat od 19. dubna 2021. Program má pomoci podnikatelům, kteří se kvůli pandemii koronaviru nacházejí ve ztrátě, s uhrazením části nepokrytých fixních nákladů. Jedná se o plošně zaměřený, záchytný program pro firmy bez ohledu na konkrétní sektor, formu vlastnictví či počet zaměstnanců. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

Malé a střední podniky mohou začít žádat o dotace na poradenské služby vedoucí k úspoře vody
Novinkou je ve výzvě podpora šetrnějšího hospodaření s vodou. Pro podnikatele je připraveno celkem 130 milionů korun. Žádosti bude API přijímat do 30. června 2021.
více >>>

Prodloužení příjmu předběžných žádostí a žádostí Výzvy VI programu Úspory energie s EPC
S ohledem na dosud nevyužitou alokaci Výzvy VI programu Úspory energie s EPC, rozhodlo dne 24. 2. 2021 Ministerstvo průmyslu a obchodu o prodloužení příjmu předběžných žádostí do 31. 5. 2021 (14:00:00) a také prodloužení příjmu žádostí do 30. 11. 2021 (23:59:59). Upozorňujeme, že se jedná výhradně o posun termínu pro přijetí žádostí. Veškeré další termíny uvedené ve výzvě zůstávají v platnosti.
více >>>

Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2021
Dne 19. 3. 2021 řídící orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Ministerstvo průmyslu a obchodu, zveřejnil Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2021.
více >>>

Ředitelé světových firem věří v růst. Víc než pandemie se bojí kybernetických útoků
Rok od vyhlášení globální pandemie COVID-19 a s tím souvisejícího hospodářského poklesu ve světě, jsou generální ředitelé ohledně budoucího růstu ekonomiky optimističtější než kdykoli předtím. Celkem 76 % ředitelů předpokládá, že v roce 2021 se tempo růstu ekonomiky oproti předchozímu roku zrychlí. Vyplývá to z výsledků 24. ročníku globálního průzkumu názorů generálních ředitelů PwC CEO Survey. Do průzkumu se během ledna a února 2021 zapojilo 5 050 ředitelů firem z více než stovky zemí světa.
více >>>

Vyšlo únorovo-březnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Mám správný respirátor? S výběrem spotřebitelům pomůže nový leták ÚNMZ
Jednoduchý informační leták s návodem, jak si vybrat správný respirátor, připravil pro spotřebitele Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Leták navazuje na poptávku a na nedávno vydanou publikaci „Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků“, kterou uvítali nemocnice, poskytovatelé sociálních služeb, města, obce i další subjekty. Zdroj: ÚNMZ
více >>>

Fashion Retail
výměna odkazů s Press21
Časopis pro módní byznys
Projekt ATOK - výzva 110

Vzděláváním k rozvoji členů ATOK
Svět outdooru
Magazín
Magazín pro horaly a vyznavače outdooru
Projekt KZPS

Společným postupem sociálních partnerů k řešení klíčových témat v odvětvích
i fashion magazine
výměna odkazů s MÓDA revue
www.modarevue.com