logo ATOKATOK
Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu
<- | O NÁS | TÝM | ČLENSTVÍ | ČINNOST | INZERÁTY | PROJEKTY | PRO ČLENY | @NOVINKY | HLEDAT-> | EN
DALŠÍ AKTUALITY
Registrace za zvýhodněnou cenu na veletrh Styl a Kabo do 25.11.2022
Možnost registrovat se za zvýhodněnou cenu na veletrh Styl a Kabo, který se uskuteční v novém termínu a to 17.-19.2.2023 - nově pátek-neděle, můžete do 25.11.2022. V případné dotazy zodpoví Lucie Umlášková, 724 819 009, lumlaskova@bvv.cz , Veletrhy Brno, a.s., www.bvv.cz.
více >>>
Aktualita

Vyšlo zářijové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Vyšlo červencovo-srpnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Možnost prezentace v newsletteru Evropské technologické platformy pro textil (ETP)
Newsletter zasílaný bude zasílán kolem 15. dne v měsíci. V případě zájmu nám prosím zasílejte svoje příspěvky vždy nejdéle do čtvrtého čtvrtka každého měsíce.
více >>>

German Czech Economic Forum (GCEF) „efficient and resilient“ – Driving Tomorrow’s Industry 17.10 2022, Praha
Centrální hospodářská konference v rámci českého předsednictví v Radě EU se bude konat v pondělí 17. 10. 2022 v Cubex Centru Praha. Tematicky se zaměří na energetiku, nákup a dodavatelské řetězce, digitalizaci a inovace, bezpečnost a financování. Hlavním hostem konference bude německý vicekancléř, spolkový ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Energetická krize, pandemie, válka ukázaly, že eficience a strategická resilience jsou pro firmy a mezinárodní ekonomické vztahy klíčové - je nezbytné odolávat vnějším šokům, stabilizovat kritické funkce a zajistit budoucí růst. Klíčoví aktéři česko-německého hospodářství, politiky, výzkumu a vývoje budou na GCEF prezentovat řešení a diskutovat o strategiích pro úspěšnou adaptaci v době krize a o příležitostech pro udržitelnou transformaci průmyslu. To vše formou panelových diskuzí, workshopů, kulatých stolů aj.
více >>>
Aktualita

Společný otevřený dopis SP ČR a KZPS ČR k energiím adresovaný Vládě ČR
Obracíme se na Vás naléhavě jako zástupci největších zaměstnavatelských svazů v ČR formou otevřeného dopisu s urgencí vnímání vážnosti aktuální situace a rizik pro další vývoj naší ekonomiky včetně dopadů do společenské stability. Již několik měsíců upozorňujeme na nutnost řešení ekonomické situace, rizika spojená s cenami a zajištěním dodávek energie a nutnost rychlých opatření i pro firmy. I přes řadu jednání není na naše výzvy ze strany MPO a vlády efektivně reagováno. To bohužel způsobuje velké napětí mezi firmami a rizika pro další ekonomický i společenský vývoj…
více >>>

5 let dohody CETA: udržitelný a spolehlivý obchod v nejistých časech, 21.9.2022, webinář + Brusel
Dne 21. září 2022 si připomínáme páté výročí prozatímního uplatňování Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi EU a Kanadou (CETA). Dohoda zůstává hlavní hnací silou privilegovaného a velmi pevného vztahu EU s tímto blízkým spojencem a stejně smýšlejícím partnerem. Současný geopolitický kontext vytváří impuls pro ještě užší spolupráci mezi EU a Kanadou. Událost předvede, jak CETA přináší ekonomické výsledky i jako komplexní dohoda zahrnující širokou škálu vztahů mezi EU a Kanadou a usnadňující digitální a zelený přechod v obou ekonomikách. Řečníci a panelisté budou zejména uvažovat o budoucích příležitostech vyplývajících z dohody.
více >>>

Konference pro východní partnerství: Ekonomické výzvy a příležitosti 17.-18.10.2022, Kongresové centrum Praha
Akci organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR a Evropskou komisí. Možnost setkat se a diskutovat se zástupci státní správy, bank, mezinárodních organizací i firem ze zemí Východního partnerství (Ukrajina, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Moldavsko) na aktuální témata, jakými jsou diverzifikace obchodu, energetická soběstačnost, digitalizace, smart cities, "chytré" zemědělství či přímé zahraniční investice do regionu. Více informací a předběžný program. Registrace bude možná od 21. září 2022, pozvánka s odkazem na přihlašovací formulář bude k dispozici několik dní předem.
více >>>

Informace k Due Diligence Helpdesk EK o sankcích EU pro malé a střední podniky jednající s Íránem
Podpůrný nástroj poskytovaný Evropskou komisí, který povzbuzuje malé a střední podniky, aby spolupracovaly s Íránem v plném souladu s právními předpisy EU (Due Diligence Helpdesk brochure).
více >>>

4. Mezinárodní konference čalouníků a dekoratérů a truhlářů 12.-13.9.2022 Brno
Zveme Vás do Brna na konferenci bez vložného, s kombinací přednášek zajímavých pro nábytkáře všeho druhu a interiérová studia a další.
více >>>
Aktualita

Pozvánka na doprovodnou podnikatelskou misi ministra dopravy do Kanady 25.-29.9.2022
Misi organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci se zastupitelským úřadem ČR v Ottavě. Tato doprovodná podnikatelská mise, kterou povede viceprezident HK ČR Radek Jakubský, se uskuteční speciálním letadlem a v rámci jejího programu bude organizován podnikatelský kulatý stůl v Ottavě a podnikatelské fórum v Montrealu. Plánováno je rovněž setkání podnikatelské delegace s ministrem dopravy, zástupci velvyslanectví ČR a členy oficiální delegace a večerní společenská akce. Mise je primárně určena pro obory civilní letectví, kosmické aktivity, udržitelný rozvoj včetně nových a inovativních technologií, infrastruktura, dopravní toky, smart cities a digitalizace.
více >>>

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za 1. polovinu roku 2022 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil, v souvislosti s konáním veletrhu STYL, tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za 1. polovinu roku 2022.
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 2. čtvrtletí roku 2022 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "PRO ČLENY" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

MODISTO – EKODESIGN A UDRŽITELNOST V ODVĚTVÍ TEXTILU A MÓDY -- pondělí 22.8.2022, veletrh STYL Brno
více >>>
Aktualita

Vyšlo červencovo-srpnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Vyšlo květnovo-červnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

TORINO FASHION MATCH 2022, 7.-9.7. 2022, ONLINE nebo Turin, Itálie
Zveme na B2B akci vhodnou pro módní designéry, start-upy, inovační firmy, malé a střední výrobce textilu a doplňků, maloobchodníky, distributory, prodejce módy a textilu, e-shopy, marketingové agentury, nákupčí, poskytovatele IT řešení pro módní průmysl a investory. Tento je zahrnuta akce do evropského programu WORTH project. Pokud máte zájem o účast v tomto programu, hledáte zahraniční partnery do projektu nebo se chcete připojit k jinému projektu (a přihlásit se do podzimní výzvy WORTH project), můžete tady potkat nové partnery. Kontakt: Eva Hrubešová (CRR ČR), eva.hrubesova@crr.cz, 225 855 312. Zdroj: Enterprise Europe Network
více >>>

Evropská komise schválila Česku Dohodu o partnerství a první program pro období 2021-2027
Plán na čerpání více než 550 bilionů eur z evropských dotací má zelenou. Prioritami České republiky bude rozvoj regionů i infrastruktura. Evropská komisařka pro soudržnost a reformy Elisa Ferreira a místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš dnes slavnostně oznámili schválení strategické Dohody o partnerství zastřešující čerpání evropských fondů v období 2021-2027. Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)
více >>>

Sourcing Day Tschechien – Setkání českých firem s nákupčími německých společností
Agentura CzechTrade a Spolkový svaz nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) pořádají pro české firmy největší tuzemské B2B setkání českých výrobců s německými nákupčími v rámci akce Sourcing Day Tschechien 2022. Mezi poptávané produktové oblasti patří také TEXTILIE. Zdroj: CzechTrade
více >>>

Materiály pro 62. Valnou hromadu ATOK 23.-24.5.2022, školicí středisko VEBA, Šalounova 127, Broumov
Materiály k jednání jsou k dispozici (pro členy a partnery ATOK), po přihlášení, pod nadpisem "© Materiály valná hromada ATOK".
více >>>
Aktualita

5th BIOTEXFUTURE Forum: Shaping the future of the bio-based textile value chain, May 18th ,2022. (1-5 PM CEST), on-line on Zoom
The main topic of the upcoming BIOTEXFUTURE Forum will be “Shaping the future of the bio-based textile value chain” with speakers joining us from the Federal Ministry of Education and Research, European Commission, nova-Institute and more. Expect interesting updates from projects of the innovation space, inspiring keynotes, and a panel discussion. Register is free of charge. The connection link will send 3 days before the the event. BIOTEXFUTURE is an innovation space funded by Federal Ministry of Education and Research (BMBF) for a duration of 5 years. We are collaborating with industrial and scientific partners who share our vision to convert the textile value chain from petroleum- to bio-based and strive every day to create the change needed in the industry. Since November 2019, adidas is co-leading the program in collaboration with the Institut für Textiltechnik and Institute of Sociology of the RWTH Aachen University. The Institut für Textiltechnik is the core of the ITA Group International Centre for Sustainable Textiles focussing on the holistic biotransformation of textile technology. Their aim is to use biological principles for small-scale value-added processes.
více >>>

European Commission Survey: Business users' experience with online platforms to sell or advertise goods and services
Kantar Public (together with Visionary Analytics and NTT Data) has been entrusted by the European Commission (DG CONNECT) to run the EU Observatory on the Online Platform Economy. The Observatory’s role is to ensure continuous monitoring of the online platform economy and supporting the Commission in the preparation and review of policy initiatives in this field. As a part of its ongoing task to ensure continuous monitoring of the online platform economy, the EU Observatory on the Online Platform Economy has launched a survey with businesses from Belgium, Czechia, Netherlands, France, Ireland, Italy, Lithuania, Romania, Spain and Sweden. The survey gathers businesses views and experiences when using online platforms to sell and/or advertise their products and services. The main topics covered by the survey are multi-homing, online sales, advertising, and problems encountered when using online platforms, amongst other topics. This survey will také no longer than 20 minutes and is available in your national language. It will be open until 25 May.
více >>>

MPSV: Nové vydání newsletteru o rozvoji odpovědného veřejného zadávání v ČR a EU
Zveme Vás na dvoudenní konferenci 3. a 4. října 2022 do Kongresového centra ČNB. První den pořádáme společně s MMR se bude týkat Inovací ve VZ a strategického zadávání VZ a druhý den bude 7. ročník konference Odpovědné veřejné zadávání. Více informací, přehled témat a registrace na obě akce na stránkách Institutu OVZ. I v tomto newsletteru představujeme nové příklady dobré praxe, tentokrát zakázky z města Jičína a ČT. Dále nabízíme semináře o odpovědném veřejném zadávání –aktuální na stránkách Institutu OVZ, kde je ještě možné se přihlásit na čtvrtek 5. 5. na seminář BEST VALUE tentokrát k zakázkám na zřízení webu.
více >>>

MPO: Nové číslo zpravodaje OPIK pro podnikatele
21. vydání informačního zpravodaje OPIK o dění v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020. V tomto jarním čísle vám představíme změnu pravidel pro výběr dodavatelů, vyhodnocení předešlého roku 2021, vybrané projekty OP PIK a nové informace o nadcházejícím programovém období 2021+. Na straně 22 uvádíme aktuální přehled výzev, do kterých je možno se hlásit.
více >>>

Sestavování žebříčku největších TO firem 2021 (tržby textilní 200 a více mil. Kč, oděvní 30 a více mil. Kč)
Tradiční žebříček je možností zviditelnění společností i celého TO odvětví, bude v e-ATOK Revue a taktéž poskytnut novinářům. Proto pokud splňujete uvedené limity, a můžete nám údaje poskytnout, budeme velmi rádi. Kontaktní osoba: Jiří Simín (simin@atok.cz, 737 738 645). Žebříček 2020 viz více.
více >>>

Nabídka zařazení do Katalogu českého TOP
více >>>
Aktualita

Materiály z EURATEXu pro členy -> na webu ATOK
Evropská oděvní a textilní konfederace (EURATEX) – www.euratex.eu
více >>>
Aktualita

Pozvánka a program konference TEXWASTE – 5.5.2022, Hradec Králové
Konferenci a navazující workshop chceme udělat co nejvíce interaktivní a živý s diskusí a dotazy. Pokud Vás k tématu konference napadají nějaké dotazy či náměty (je jedno, zda na konferenci budete, či ne), které byste chtěli, aby byly položeny přednášejícím, můžete je zaslat prostřednictvím tohoto odkazu. Účast na konferenci a workshopu je zdarma. Přihlásit se můžete na konference@ctpt.cz, do e-mailu uveďte firmu a jména s emaily účastníků.
více >>>
Aktualita

Vyšlo dubnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Pozvánka na 62. Valnou hromadu ATOK 23.-24.5.2022, Broumov
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, dovolujeme si Vás upozornit a zároveň Vás pozvat na blížící se jednání 62. Valné hromady ATOK, které se uskuteční 23. a 24. května 2022 v Konferenčních prostorách společnosti VEBA v Broumově.
více >>>
Aktualita

Vyšlo únorovo-březnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Situace na Ukrajině - pozastavení Programů ekonomické migrace
Vzhledem k tragickému vývoji na Ukrajině byl z bezpečnostních důvodů pozastaven program ekonomické migrace z Ukrajiny, vízová agenda na Ukrajině je tak v současné době až do odvolání kompletně pozastavena. Znamená to tedy i pozastavení veškerých Programů ekonomické migrace (Kvalifikovaný zaměstnanec, Vysoce kvalifikovaný zaměstnanec, Klíčový a vědecký personál, Mimořádné pracovní vízum) a týká se to i vydávání již povolených dlouhodobých a vstupních víz. Již zařazeným žadatelům zůstává místo v pomyslné "frontě" pro pozdější podání žádostí v případě uklidnění situace. Dle aktuální informace z MZV ČR, MPO a MV ČR občané Ukrajiny, kterým končí pobytové vízum, tak je umožněno zůstat v ČR, viz webové stránky MZV ČR. Pro dotazy týkající se Ukrajiny bude sloužit taktéž specializovaná infolinka jak na MPO, tak na MV ČR, které má také připravené aktuální informace pro občany Ukrajiny na svých webových stránkách (MV ČR).
více >>>

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za rok 2021 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za rok 2021.
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 4. čtvrtletí roku 2021 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "PRO ČLENY" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

Vyšlo lednové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Na úspory energií a další inovace dostali loni podnikatelé podporu přes 10 miliard korun
API loni v dotačních programech OP PIK zprostředkovala podnikatelům přes 10 miliard korun. Čerpání dotační podpory bude pokračovat až do konce roku 2023. Zdroj: Agentura pro podnikání a inovace (API)
více >>>

České firmy mohou do poloviny února hlásit své inovativní nápady do evropského projektu BOWI
Evropský projekt BOWI vypsal výzvu na experimenty s digitálními technologiemi pro firmy z devíti vybraných regionů Evropy, mezi nimiž je i Praha. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Mexiko je vstupní branou na trh Severní i Latinské Ameriky
Mexiko je jako šestnáctá největší ekonomika světa vstupní bránou na severoamerický trh i trh Latinské Ameriky. Nabízí širokou škálu pro uplatnění českých služeb a výrobků. Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)
více >>>

Meeting Point CzechTrade, únor 2022
Po dvou letech přijedou do Prahy přímo z teritorií ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade a pomohou vám řešit vaše exportní aktivity v téměř šedesáti zemích z celého světa.
více >>>

Pozvánka na podnikatelskou misi HK ČR do Severní Makedonie 14.-16.3.2022
Dovolujeme si Vás pozvat k účasti na odloženou podnikatelskou misi HK ČR do Severní Makedonie, která se uskuteční v termínu 14. - 16. 3. 2022. Mise, kterou povede viceprezident HK ČR Radek Jakubský, je zaměřena především na obory dopravní infrastruktura, obnovitelné energie, zemědělské technologie a potravinářství.
více >>>
Aktualita

Jak vstoupit na ruský B2B trh průmyslového zboží, on-line 25. 1. 2022
Regionální hospodářská komora Brno ve spolupráci se společností GDI Technology s.r.o., která dodává do Ruska průmyslové technické výrobky z ČR (za posledních 5 let např. zorganizovala dodávky do Ruské federace v objemu přes 300 mil. Kč) zve na seminář, který se zabývá praktickými mechanismy fungování na ruském trhu průmyslového zboží a pomůže vám získat ucelené znalosti o tom, jak začít působit v RF. Akce určena pro malé i velké průmyslové firmy z ČR, které plánují expanzi na ruský trh. Účast je ZDARMA.
více >>>

Krásné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v roce 2022 Vám přeje sekretariát ATOK
více >>>
Aktualita

Vyšlo prosincové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Podepsání Kolektivní smlouvy vyššího stupně pro odvětví textil, oděv a kůže na rok 2022
Výkonný ředitel Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK), pan Mgr. Jiří Česal a předseda Odborové organizace zaměstnanců textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy (OS TOK), pan Zdeněk Heller podepsali 14. prosince 2021 Kolektivní smlouvu vyššího stupně (KSVS) na rok 2022 pro odvětví textil, oděv a kůže (TOK), čímž bylo završeno kolektivní vyjednávání. KSVS byla podána na MPSV k uložení a bylo požádáno o rozšíření její závaznosti na ostatní zaměstnavatele podnikající v odvětví TOK za podmínek zákona o kolektivním vyjednávání.
více >>>
Aktualita

Národní kolo mezinárodní soutěže Creative Business Cup 2022 na podporu startupů napříč kreativním sektorem
CzechInvest vyhlašuje další národní kolo mezinárodní soutěže Creative Business Cup 2022! Soutěž se zaměřuje na podporu startupů napříč kreativním sektorem a má mezinárodní přesah ve formě globálního finále v Kodani, které hostí přibližně 70 států světa. Koho do soutěže hledáme? Startupy z kulturních a kreativních průmyslů, jako jsou například design, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, software, elektronika nebo audiovize. Důležité také je, aby byl startup inovativní a škálovatelný, nabízel kreativní řešení produktu či služby a měl potenciál obstát v mezinárodní konkurenci. Přihlašovat se můžete do 17. ledna 2022.
více >>>
Aktualita

Usnesení a prezentace z jednání 61. Valné hromady ATOK -> na webu ATOK
Vážení členové ATOK, usnesení a prezentace z jednání 61. Valné hromady ATOK, které se uskutečnilo 26. 11. 2021 v Praze naleznete po přihlášení a kliknutí na odkaz "více" u této aktuality.
více >>>
Aktualita

TZ ATOK: Valná hromada ATOK vyjadřuje morální podporu všem pracovníkům ve zdravotnictví v zajištění péče o pacienty infikovaných COVID-19
Tisková zpráva ATOK – Valná hromada ATOK vyjadřuje morální podporu všem pracovníkům ve zdravotnictví v zajištění péče o pacienty v jejich nelehké situaci zvyšujícího se počtu infikovaných COVID-19.
více >>>
Aktualita

Informace k formě jednání 61. Valné hromady ATOK 26.11.2021
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, vzhledem k epidemické situaci se jednání 61. Valné hromady ATOK uskuteční pouze on-line formou přes platformu MS Teams. Děkujeme za pochopení, sekretariát ATOK
Aktualita

Materiály k jednání 61. valné hromady ATOK 26. 11. 2021, MS Teams -> na webu ATOK
Materiály jsou k dispozici (pro členy a partnery ATOK), po přihlášení, pod záložkou "© MATERIÁLY VALNÁ HROMADA".
více >>>
Aktualita

Webinář GLOBAL EUROPE 30.11.2021 10:00
Webinář věnovaný několika programům podporovaným Evropskou komisí, které jsou určeny pro exportéry. Proběhne v úterý 30. listopadu 2021 od 10:00 do 11:30 a organizuje ho HK ČR ve spolupráci s EUROCHAMBRES. Dozvíte se aktuality o programech koordinovaných EUROCHAMBRES pro vybrané země východní Evropy, ale také pro Turecko, Indii, Čínu a Latinskou Ameriku a o možnostech zapojení i pro regionální hospodářské komory ze zemí EU. Účast je zdarma, ale je podmíněna registrací (odkaz na registraci v přiloženém programu).
více >>>
Aktualita

Invitation to provide feedback on the forthcoming EU Corporate Covenant Initiative
Dear all, As you all may already know, DG Energy is about to set up and test a new initiative called the EU Corporate Covenant. It is intended that the EU Corporate Covenant will become a bottom-up voluntary initiative encouraging companies – foremost but not exclusively SMEs – to bring or step up their contributions to a clean energy transition and climate action. For this reason, I would like to draw your attention on the ongoing survey where you can submit your feedback on this initiative. LIFE CET Industry Team
více >>>
Aktualita

Vyjádření účasti – osobní nebo distanční nebo neúčasti na 61. valné hromadě ATOK
Vážení členové a partneři ATOK, pokud jste se ještě nevyjádřili k účasti na valné hromadě, učiňte tak, prosím, vyplněním přihlašovacího formuláře, který Vám byl zaslán. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - USNÁŠENÍSCHOPNOST ------ Z důvodu usnášeníschopnosti jednání valné hromady musí být účast více než poloviny členských organizací (osobně a distančně dohromady). Proto si dovolujeme požádat ty, kteří se valné hromady nemohou nebo nechtějí účastnit, a byli by ochotni, aby nám poskytli plnou moc (vzor bude zaslán) k Vašemu zastupování na jednání valné hromady, aby se jednání mohlo uskutečnit. ------ Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci, sekretariát ATOK
více >>>
Aktualita

Vyšlo říjnovo-listopadové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 3. čtvrtletí roku 2021 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "© Materiály ke stažení" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

On-line webinář HK ČR zdarma: Jak na současné a připravované dotace - 2.12.2021
Webinář proběhne 2.12.2021 v 9:30-12:00 h a vystoupí na něm experti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Hospodářské komory ČR, kteří podají užitečné informace např. na tato témata: • Jaké budou dotační příležitosti pro podnikatele v nové vlně mimořádných dotačních programů?; • Jak získáte dotační prostředky na energetické projekty (FVE, úspory energie, elektromobilita atd.)?; • Informace o chystaných dotačních výzvách z Národního plánu obnovy, stav příprav prvních výzev z OP TAK a jejich podmínky.
více >>>

Cenový seminář SVSE: Předpoklad vývoje komoditních cen elektřiny a regulované složky cen energií v roce 2022, 8. 12. 2021, Praha
více >>>
Aktualita

HK ČR vyjednala s ČEZ nabídku pro firmy se spotřebou vyšší než 630 MWh ročně
HK ČR vyjednala se společností ČEZ, resp. ČEZ ESCO, že takto postiženým firmám představí nabídku. Kladně bylo vyřízeno již cca 10 žádostí. Zájemci o propojení se mohou hlásit na e-mailu podpora@komora.cz.
více >>>

Pozvánka na česko-slovinské online business fórum s B2B – 10.-11.11.2021
Česko-slovinského podnikatelského online fóra, které organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Chamber of Commerce and Industry of Slovenia, Velvyslanectvím ČR v Ljubljaně a Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze. Mezi přihlášenými slovinskými firmami je i výrobce laminovaných technických textilií pro automotive – forigroup.com.
více >>>

Pozvánka na 61. Valnou hromadu ATOK 26. 11. 2021, Praha
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, dovolujeme si Vás upozornit a zároveň Vás pozvat na blížící se jednání 61. valné hromady ATOK, které se uskuteční dne 26. listopadu 2021 v sídle ATOK, Těšnov 5, Praha 1.
více >>>
Aktualita

Virtuální XXVII. mexický kongres zahraničního obchodu na téma "Zahraniční obchod klíčem k růstu Mexika" 25.-26.11.2021
Cílem akce, jež pořádá Mexická podnikatelská rada pro zahraniční obchod, investice a technologie (COMCE), je nastolit a projednat aktuální témata přínosná pro vyhodnocení různých scénářů s ohledem na události, které vytvářejí nové trendy v mezinárodním obchodě, především s ohledem na situaci epidemie COVID-19, jež má silný hospodářský, sociální a pracovní dopad – viz předběžný program. Pozvány jsou významné národní i mezinárodní osobnosti ze soukromého i vládního sektoru, tak zástupci více než 1000 mexických podnikatelů. Pro podnikatele, kteří chtějí nabízet své výrobky a/nebo služby, byl zřízen prostor Virtuální výstavy VIRTUAL EXPO – účast společností bude zpoplatněna. Akce bude simultánně tlumočena do španělštiny a angličtiny. Zdroj: Velvyslanectví Mexika v ČR
více >>>

Innovate 2021: Textile Innovation Week – virtuální živá show, zaregistrujte nyní zdarma a získejte přednostní přístup
Přehlídka průlomových výrobních technologií, inovativních nových textilních materiálů a globálních inovátorů. Zde přicházejí přední světové společnosti působící v oblasti textilu a oděvů, aby prozkoumaly obchodní příležitosti a setkaly se s novými partnery a nejostřejšími inovátory v tomto odvětví. Náhled Innovate 2021 usnadňuje přístup k obsahu události a spojení se správnými lidmi předem. Hostování řady různých technologií a materiálů, s živými ukázkami, živými hlavními prezentacemi a panelovými diskusemi, individuálním audio a video chatem a možnostmi živého vytváření sítí, mají jednu věc společnou: inovaci. Zdroj: World Textile Information Network (WTIN)
více >>>
Aktualita

Česko-tchajwanské investiční a obchodní fórum
Svaz průmyslu a dopravy ČR Vás zve na Česko-tchajwanské investiční a obchodní fórum, které proběhne v pondělí 25. října 2021 od 09.30 hodin v hotelu Alcron Praha u příležitosti návštěvy ministra národního rozvoje a ministra pro vědu a technologie Tchajwa-nu a jejich doprovodné podnikatelské delegace v ČR. Prosíme o Vaše registrace do čtvrtka 21. října 2021. V REGISTRACI - odkaz níže - prosíme uveďte tchajwanskou firmu/firmy, se kterými byste rádi jednali. Seznam tchajwanské delegace a tchajwanských subjektů, které přijíždějí do ČR najdete zde. Seznam firem začíná na straně 10. Zdroj: SP ČR
více >>>

Dotazník - Opožděné platby v obchodních transakcích
Dotazník je určen malým a středním podnikům bez ohledu na obor podnikání, je však zaměřen pouze na platby mezi podniky (b2b). Dotazník není určen podnikům a obchodníkům, kteří převážnou většinu plateb přijímají od konečných zákazníků anebo orgánů veřejné správy. Tento dotazník bude součástí Studie o opožděných platbách: zlepšení účinnosti směrnice o postupu proti opožděným platbám v obchodních transakcích (2011/7/EU). Studii provádí DG Grow Evropské komise a jejím cílem je identifikovat opatření, která zamezí opožděným platbám anebo zmírní jejich dopad. Svůj názor můžete sdělit do 15. října 2021. Zdroj: Centrum pro regionální rozvoj České republiky
více >>>

Vyšlo zářijové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

SLOVAKIA: Sustainable Beauty Fashion Show
On 7 September 2021 the British Embassy Bratislava hosted the UK-Slovak Sustainable Fashion Talk ahead of COP26, which was followed by a fashion show. During the hybrid event key representatives of the UK and Slovak sustainable fashion industry discussed current trends in the sustainable fashion industry, their commitment to sustainable and ethical practices and encouraged more companies to sign the Fashion Industry Charter for Climate Action and embrace the Race to Zero campaign. The panel discussion was opened by Ambassador to Slovakia H.E. Nigel Baker. There were over 80 attendees from the fashion industry and 104 guests joined virtually. To view photos of the event click here and choose sign in w/out registration. For more information please contact Martina Patakova, Senior Trade Advisor, BE Bratislava.
více >>>
Aktualita

Konference a semináře Hospodářské komory České republiky v září a začátkem října
více >>>
Aktualita

ČEB zpřístupní českým firmám projekty Světové banky
Česká exportní banka (ČEB) zajistí tuzemským firmám informace o tendrech, obchodních příležitostech, ale i kontakty, financování a další pomoc při projektech organizovaných Světovou bankou. Stala se kontaktním místem, takzvaným Private Sector Liaison Officer, pro Světovou banku a především její odnož International Finance Corporation zaměřenou na financování soukromého sektoru méně rozvinutých trhů. ČEB bude prvním podobným partnerem Světové banky v Česku.
více >>>

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 2. čtvrtletí roku 2021 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "© Materiály ke stažení" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za 1. polovinu roku 2021 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil, v souvislosti s konáním veletrhu STYL, tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za 1. polovinu roku 2021.
více >>>
Aktualita

Vyšlo červnovo-červencovo-srpnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Teritoriální setkání Gruzie 2. 9. 2021 od 15 hodin
International Chamber of Commerce Czech Republic připravila setkání s panem velvyslancem v Gruzii, PhDr. Petrem MIKYSKOU a dalšími hosty.
více >>>

Podnikatelská mise do Jordánska a Saudské Arábie ve dnech 12. až 15. září 2021 doprovázející ministra zahraničních věcí ČR
Vážená paní, vážený pane, zveme Vás k účasti v podnikatelské misi Svazu průmyslu a dopravy ČR, která bude doprovázet ministra zahraničních věcí České republiky Jakuba Kulhánka při návštěvě Jordánského hášimovského království a Království Saudské Arábie, a to ve dnech 12. až 15. září 2021. Zdroj: SP ČR
více >>>

Podnikatelská mise do Polska doprovázející předsedu Senátu Parlamentu ČR pana Miloše Vystrčila při jeho návštěvě Polska ve dnech 30. až 31. srpna 2021
Vážené dámy, vážení pánové, předseda Senátu PČR pan Miloš Vystrčil plánuje na pozvání předsedy Senátu Polské republiky pana Tomasze Grodzkeho v termínu 30. - 31 8. 2021 návštěvu Polska. V rámci programu navštíví delegace 30. 8. Varšavu a 31. 8. Štětín. Přeprava bude zajištěna vládním speciálem. Svaz průmyslu a dopravy ČR organizuje podnikatelskou misi, která bude pana předsedu na jeho cestě doprovázet, a na kterou si Vás dovolujeme tímto pozvat. Zdroj: SP ČR
více >>>

Usnesení, Stanovy a prezentace z jednání 60. Valné hromady ATOK -> na webu ATOK
Vážení členové ATOK, usnesení, novelizované Stanovy ATOK a prezentace z jednání 60. Valné hromady ATOK, které se uskutečnilo 25. 6. 2021 v Praze naleznete po přihlášení a kliknutí na odkaz "více" u této aktuality.
více >>>
Aktualita

Materiály k jednání 60. valné hromady ATOK 25. 6. 2021, Praha -> na webu ATOK
Materiály jsou k dispozici (pro členy a partnery ATOK), po přihlášení, pod záložkou "© MATERIÁLY VALNÁ HROMADA".
více >>>
Aktualita

Webinář k praktickým aspektům v obchodování s UK 28. 6. 2021
Webinář k praktickým aspektům v obchodování s UK organizovaný Ministerstvem průmyslu a obchodu, který se bude konat 28. června od 10 hod a vystoupí zde i britská mezivládní skupina Border and Protocol Delivery Group. Zdroj: Department for International Trade | British Embassy
více >>>

OP PIK: Zahájen příjem žádostí o dotace na produktovou, procesní, organizační a marketingovou inovaci
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), přijímá žádosti o dotace v poslední výzvě programu Inovace. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

CzechTrade chystá podporu restartu českého exportu – inkubátory, aliance a startovací balíčky
Pro opětovné nastartování českého exportu rozšířila agentura CzechTrade paletu služeb, které nabízí českým firmám. Mezi zásadní novinky patří exportní inkubátory ve vzdálenějších destinacích, vývozní aliance pro menší podniky a individuální služba Market Entry. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

EGAP zaručila úvěry za 20 miliard, program Covid Plus byl prodloužen
Exportní pojišťovna EGAP schválila velkým českým exportérům záruky za úvěry v hodnotě přesahující dvacet miliard korun. Vláda dne 24. května rozhodla o prodloužení programu do konce roku 2021. Zdroj: Exportní garanční a pojišťovací společnost, a. s. (EGAP)
více >>>

Google pomůže českým firmám na zahraniční trhy, spouští i jednu novinku
Bariéry zahraničního obchodu pomáhají bořit internet i digitalizace. Během pandemie navíc roste počet online nakupujících po celém světě. Google ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Asociací malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) přichází s novým programem podpory exportérů, jehož cílem je pomoci českým firmám s plánováním zahraniční expanze. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 1. čtvrtletí roku 2021 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "© Materiály ke stažení" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

Vyšlo květnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Pozvánka na 60. valnou hromadu ATOK 25. 6. 2020, Praha
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, dovolujeme si Vás upozornit a zároveň Vás pozvat na blížící se jednání 60. valné hromady ATOK, které se uskuteční dne 25. června 2020 v sídle ATOK, Těšnov 5, Praha 1.
více >>>
Aktualita

K sériové výrobě WPA Nanomasky či 3D masky z ČVUT pomohly evropské dotace
Nákup technologií na výrobu roušek, respirátorů, ochranných masek a dezinfekčních gelů. To je nejčastější zaměření podpořených projektů z výzvy Technologie – Covid 19, v níž Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), přesně před rokem začala přijímat žádosti podnikatelů o dotace. Ve výzvě vyřídila schválení dotační podpory 93 projektům v hodnotě téměř půl miliardy korun. Zdroj: Agentura pro podnikání a inovace (API)
více >>>

Vyšlo dubnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Už i podnikatelé mají zdarma přístup k technickým normám
Ministerstvo průmyslu a obchodu prostřednictvím České agentury pro standardizaci zpřístupnilo veřejnosti české technické normy. Například podnikatelé, kteří informace potřebují, se dostanou do on-line databáze zdarma. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

Stát už přijímá žádosti do nového programu COVID – Nepokryté náklady
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) začalo 19. dubna přijímat žádosti do nového plošného kompenzačního programu COVID – Nepokryté náklady. O dotaci mohou podnikatelé žádat prostřednictvím informačního systému AIS MPO, který znají z dřívějších programů, a to do 19. července. Program je alternativou kompenzace COVID – 2021, v níž příjem žádostí začal před týdnem. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Covid-19 z podniků mizí. Většina firem se chce zapojit do očkování
Covid-19 v populaci setrvale slábne. Potvrzují to nejen statistiky Ministerstva zdravotnictví ČR, ale také data z plošného testování zaměstnanců ve firmách. Podniky se proto připravují, aby zkušenosti z testování využily také pro očkování svých zaměstnanců. Od ledna roste podíl firem, které se chtějí do očkování aktivně zapojit. Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)
více >>>

Program na podporu zaměstnanosti Antivirus prodloužen. Bude pokračovat do konce května
Už od konce března 2020 funguje program Antivirus. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzuje firmám vyplacené prostředky na mzdy a platy. Opatření pomáhá zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nemusejí sahat k propouštění. O pokračování programu do konce května rozhodla vláda v pondělí 19. dubna 2021. Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)
více >>>

Odklad cla o šest měsíců při obchodu s Velkou Británií skrývá riziko
Konec prvního čtvrtletí po brexitu přinesl další pokles česko-britského obchodu. Ten podkopávají i cla na produkty, které nejsou celé vyrobené v Evropské unii či Británii. Prohlášení o původu zboží musí exportéři získat od svých dodavatelů do konce letošního roku. Možnost půlročního odkladu vyclení by měli využívat opatrně. Zdroj: Asociace exportérů
více >>>

TEX4IM – závěrečná on-line konference projektu - 20-21. dubna 2021
Již avizovaná závěrečná konference projektu TEX4IM se bude konat formou přednášek a webinářů tématicky zaměřených na možnosti cirkulární ekonomie a digitální transformace v textilním průmyslu. Konference se koná formou přednášek a webinářů ve dnech 20. – 22. dubna 2021 vždy od 12:00 – 13:30 hod. Pro informace pište na dufkova@tzu.cz.
více >>>

BusinessInfo.cz – Rok s covidem pohledem firem: Krize, nebo příležitost?
Tuzemské podniky prožily těžký rok s covidem-19. Tvrdě na ně dopadly samotná pandemie i vládní restrikce. Zhruba polovina hledala pro svůj byznys nové cesty, musela měnit strategii, nastartovat nové projekty. Propouštění zaměstnanců se týkalo zejména firem v nejpostiženějších oborech. Pro řadu společností se ale krize naopak stala příležitostí k růstu. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Odpovědi na nejčastější dotazy podnikatelů ohledně podpůrných programů a opatření proti šíření koronaviru
Odpovědi odborných pracovníků ministerstva průmyslu a obchodu, agentur CzechTrade, CzechInvest a dalších organizací na dotazy podnikatelů položených prostřednictvím speciální informační linky ohledně podpůrných programů COVID Nájemné, Ošetřovné a další. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

TEX4IM – závěrečná on-line konference projektu - 20-21. dubna 2021
Závěrečná konference projektu TEX4IM se bude konat formou přednášek a webinářů tématicky zaměřených na možnosti cirkulární ekonomie a digitální transformace v textilním průmyslu. Podrobný program a registrace bude k dispozici v nejbližších dnech. Pro informace pište na dufkova@tzu.cz.
více >>>

Výzkumníci z ČVUT vyvíjejí nový koncept čističky vzduchu. Dokáže sterilizovat vzduch v budovách, ale i v autech či letadlech
Na filtračním materiálu, který je možno sterilizovat elektrickým proudem a opakovaně používat, stojí nový koncept čističky vzduchu. Inovativní řešení, na jehož vývoji v uplynulém roce pracoval tým doc. Lukáše Vojtěcha a Ing. Marka Nerudy z Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v Praze, má všechny předpoklady stát se účinným prostředkem kolektivní ochrany proti virům, jako je COVID-19. Lze ho totiž nasadit i v systémech klimatizací nebo ventilací budov či prostředcích osobní a hromadné dopravy, včetně automobilů, lodí či letadel. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Co znamená brexit v praxi? Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky podnikatelů
Jak se mění kvůli brexitu celní i administrativní pravidla vývozu na ostrovy? Co lze nyní čekat na hranicích Spojeného království? Jak se změní podmínky certifikace zboží? Nabízíme odpovědi na tyto i další časté dotazy českých vývozců. Připojujeme také přímé odkazy na klíčové české i britské zdroje informací, jako jsou celní úřady, pokyny britské vlády či zpravodajství o aktuálních podmínkách nákladní dopravy na ostrovy. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

SMART záruky pomůžou firmám s digitalizací
Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) připravila pro malé a střední podnikatele tzv. SMART záruku, která jim usnadní přístup k úvěrům od komerčních bank na digitalizaci. Projekty zaměřené na digitální transformaci firem ČMZRB financovala již dříve, od nynějška ale podnikatelé získají záruku za výhodnějších podmínek. Příjem žádostí o tzv. SMART záruku startuje ve čtvrtek 8. dubna 2021. Zdroj: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s. (ČMZRB)
více >>>

COVID – Nepokryté náklady: Podniky ve ztrátě mohou podávat žádosti od 19. dubna
Nový program COVID – Nepokryté náklady schválila ve druhém březnovém týdnu vláda. Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo 2. dubna výzvu, žádosti budou podnikatelé moci podávat od 19. dubna 2021. Program má pomoci podnikatelům, kteří se kvůli pandemii koronaviru nacházejí ve ztrátě, s uhrazením části nepokrytých fixních nákladů. Jedná se o plošně zaměřený, záchytný program pro firmy bez ohledu na konkrétní sektor, formu vlastnictví či počet zaměstnanců. Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
více >>>

Malé a střední podniky mohou začít žádat o dotace na poradenské služby vedoucí k úspoře vody
Novinkou je ve výzvě podpora šetrnějšího hospodaření s vodou. Pro podnikatele je připraveno celkem 130 milionů korun. Žádosti bude API přijímat do 30. června 2021.
více >>>

Prodloužení příjmu předběžných žádostí a žádostí Výzvy VI programu Úspory energie s EPC
S ohledem na dosud nevyužitou alokaci Výzvy VI programu Úspory energie s EPC, rozhodlo dne 24. 2. 2021 Ministerstvo průmyslu a obchodu o prodloužení příjmu předběžných žádostí do 31. 5. 2021 (14:00:00) a také prodloužení příjmu žádostí do 30. 11. 2021 (23:59:59). Upozorňujeme, že se jedná výhradně o posun termínu pro přijetí žádostí. Veškeré další termíny uvedené ve výzvě zůstávají v platnosti.
více >>>

Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2021
Dne 19. 3. 2021 řídící orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Ministerstvo průmyslu a obchodu, zveřejnil Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2021.
více >>>

Ředitelé světových firem věří v růst. Víc než pandemie se bojí kybernetických útoků
Rok od vyhlášení globální pandemie COVID-19 a s tím souvisejícího hospodářského poklesu ve světě, jsou generální ředitelé ohledně budoucího růstu ekonomiky optimističtější než kdykoli předtím. Celkem 76 % ředitelů předpokládá, že v roce 2021 se tempo růstu ekonomiky oproti předchozímu roku zrychlí. Vyplývá to z výsledků 24. ročníku globálního průzkumu názorů generálních ředitelů PwC CEO Survey. Do průzkumu se během ledna a února 2021 zapojilo 5 050 ředitelů firem z více než stovky zemí světa.
více >>>

Vyšlo únorovo-březnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Mám správný respirátor? S výběrem spotřebitelům pomůže nový leták ÚNMZ
Jednoduchý informační leták s návodem, jak si vybrat správný respirátor, připravil pro spotřebitele Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Leták navazuje na poptávku a na nedávno vydanou publikaci „Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků“, kterou uvítali nemocnice, poskytovatelé sociálních služeb, města, obce i další subjekty. Zdroj: ÚNMZ
více >>>

Výzva KZPS ČR k respektování pravidel nouzového stavu, využívání home-office, nošení roušek, testování v podnicích a vakcinaci
Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR vzhledem ke kritické epidemiologické situaci a meznímu stavu zdravotnictví se obrací na své členské svazy a sdružení, jejich podniky, firmy, OSVČ, své členy i nečleny se žádostí a výzvou o…
více >>>

Podepsání Kolektivní smlouvy vyššího stupně pro odvětví textil, oděv a kůže na rok 2021
Prezident Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK), pan Jiří Grund a předseda Odborové organizace zaměstnanců textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy (OS TOK), pan Zdeněk Heller podepsali Kolektivní smlouvu vyššího stupně (KSVS) na rok 2021 pro odvětví textil, oděv a kůže (TOK), čímž bylo završeno kolektivní vyjednávání. KSVS bude uložena na MPSV a zároveň bude požádáno o rozšíření její závaznosti na ostatní zaměstnavatele podnikající v odvětví TOK za podmínek zákona o kolektivním vyjednávání.
více >>>
Aktualita

Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků
Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ) aktuálně vydal tuto publikaci pro vysvětlení základních pojmů a pravidel legálního uvádění osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků na trh. Věříme, že tak pomůžeme odborníkům, nemocnicím, poskytovatelům sociálních služeb, školám, veřejné správě, ale i běžným spotřebitelům ke správné orientaci ve světě ochranných pomůcek a jejich nákupu a používání.
více >>>

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za rok 2020 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za rok 2020.
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 4. čtvrtletí roku 2020 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "© Materiály ke stažení" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

Informace o zrušení veletrhů STYL a KABO ve dnech 27. – 28. února 2021
Důležité sdělení společnosti Veletrhy Brno, a.s. (BVV) ohledně zrušení veletrhů STYL a KABO ve dnech 27. – 28. února 2021.
více >>>
Aktualita

ITMA 2023
ITMA 2023
i fashion magazine
i fashion magazín MODA revue
Leták ATOK
Leták ATOK
Svět textilu a obuvi
Odborný časopis Svět textilu a obuvi
Veletrh STYL
ATOK je odborným garantem veletrhu STYL
Fashion Retail
Časopis pro módní byznys Fashion Retail
Textilní fakulta
Technická univerzita v Liberci